Dzierżawa Ciemnych Włókien

Usługa polega na dzierżawie jednego (1J) lub większej ilości ciemnych włókien światłowodowych (2J, 4J itd) na ciągłym odcinku o określonej długości optycznej, zestawionych pomiędzy kolokacjami i zakończonymi na przełącznicy optycznej OI lub dzierżawa jednego lub więcej ciemnych włókien światłowodowych zestawionych pomiędzy studniami kablowymi OI i połączonych z siecią OSD.


Dzierżawa Kanalizacji Kablowej

Usługa, która umożliwia Klientowi dostęp i korzystanie z kanalizacji kablowej, w celu ułożenia kabli telekomunikacyjnych. Polega na dzierżawie mikrokanalizacji o średnicy otworu od 8 do 12 mm.

Usługa pozwala Klientowi na zbudowanie na bazie kanalizacji kablowej OI własnej sieci kablowej bez konieczności prowadzenia własnych prac budowlanych i ziemnych. Podstawową korzyścią w korzystaniu z usługi dzierżawy kanalizacji kablowej przez Klienta jest pełna dowolność realizacji kablowej sieci telekomunikacyjnej. 

Zasób, z którego korzysta Klient jest typowo pasywny i nie ma wpływu na typ wprowadzonych do kanalizacji kabli i urządzeń telekomunikacyjnych.

Klient we własnym zakresie buduje własną infrastrukturę kablową w oparciu o kanalizację kablową OI przy dowolnie wybranej technologii. 


Kolokacja

Udostępnianie fizycznej przestrzeni lub urządzeń technicznych przez OI dla Klienta w celu umieszczenia i podłączenia niezbędnego sprzętu, w szczególności urządzeń telekomunikacyjnych Klienta. W węzłach teletechnicznych, w których instalowane są Urządzenia Klienta, OI zapewnia:


  1. system klimatyzacji z redundancją
  2. system wykrywania dymu
  3. gwarantowane zasilanie, oparte o przyłącze do sieci energetycznej
  4. zasilacz UPS
  5. agregat spalinowy


 


Lambda

To usługa łącząca dwie lokalizacje za pomocą wysokoprzepustowej infrastruktury DWDM. Wykorzystywana przez nas technologia DWDM obsługuje wiele standardów pozwalających na uzyskanie pojemności łącza sięgającej do 10 Gb/s.

Usługa Lambda to idealna propozycja dla dużych operatorów telekomunikacyjnych, dostawców usług internetowych (ISP), operatorów sieci kablowych wymagających ekonomicznego, szybkiego połączenia sieciowego między dwoma punktami. Jest dostępna zarówno w wariancie z protekcją i bez protekcji. Doskonale sprawdza się w zastosowaniach wymagających wymiany danych w czasie rzeczywistym.


Transmisja Danych Ethernet 

Usługa Ethernet to usługa transmisji danych, która umożliwia realizację połączeń w warstwie drugiej modelu OSI (L2) i pozwala na transparentne przesyłanie różnych typów ruchu warstw wyższych pomiędzy odległymi geograficznie lokalizacjami Klienta. Standard Ethernet stanowi bazę do realizacji dla wielu zaawansowanych technologicznie usług związanych z dostępem do zasobów serwerowych, czy dostępem do Internetu. Usługa może być wykorzystywana przez dostawców usług internetowych (ISP) do łączenia własnych sieci LAN/WAN oraz uzyskania dostępu do zasobów innych operatorów (np.: międzynarodowi dostawcy Internetu, węzły wymiany ruchu)


 


Dostęp do sieci Internet  

Usługa symetrycznego, dedykowanego dostępu do sieci Internet, polegająca na umożliwieniu Klientowi transmisji międzynarodowego i krajowego ruchu TCP/IP poprzez fizyczne dołączenie Sieci Klienta do sieci OI, zapewnienie odpowiednich parametrów transmisji wewnątrz sieci OI oraz zapewnienie odpowiednich parametrów transmisji do sieci innych operatorów poprzez sieć OI. W ramach umowy OI dostarcza gwarantowane pasmo symetryczne o przepustowości od 100Mb/s do 1Gb/s, publiczne adresy IP, rozwiązanie gotowe do obsługi IPv6, umowę SLA oraz opcjonalnie routing BGP.


 

 

Schemat technicznej realizacji usług - tryb liniowyW ramach usług zapewniamy niezawodność i bezpieczeństwo gwarantowane umową SLA oraz wsparcie techniczne inżynierów Centrum Zarządzania Siecią 24/7.